Hirdetéseink

ÉVKÖZI XIII. VASÁRNAP – 2024. JÚNIUS 30.

Csütörtökön, július 4-én, Első csütörtök. Pénteken, július 5-én, Első péntek. Az esti mise után Jézus Szíve litániát mondunk. Jövő vasárnap, július 7-én, Első vasárnap. Délután fél 5.00 órától egy órásSzentségimádás lesz templomunkban.

Aktuális programok

Gyűjtés az orgonánk karbantartási munkálataira

Templomunk orgonájának a rendszeres karbantartása, felújítása, újrahangolása ez év 2024 november végén, illetve december elején kerül sor. Előre köszönjük, kedves Testvéreinknek, a szakemberekért és templomunk jótevőiért felajánlott imáikat!

Egyben adományokkal is segíthetik templomunk orgonakarbantartását javítását az alábbi módokon:

• a templomunkban található faperselybe elhelyezett adománnyal vagy
  • banki átutalással a plébániánk számlájára: CIB 10701094-74590225-51100005. A közlemény rovatba kérjük beírni: „templom felújításra”
Miért vagyok hálás? – Felhívás gyerekeknek

Köszönjük a Te Deumra hozott rajzokat, amik a templom előterébe kihelyezett faliújságon egész nyáron megtekinthetők.

Kedves Gyerekek!

Június 16-án, vasárnap a 9.00 órai szentmisén tartjuk a tanévzáró Te Deum-ot. Ahogy a tanév elején Isten áldását kérve megáldásra kerültek taneszközeink az évközi akadályok leküzdéséhez, most kifejezhetjük hálánkat egy rajzzal vagy leírt imával.

Ezért kérünk Benneteket, rajzoljátok le vagy fogalmazzátok meg egy-egy sikeres dolgot, ami történt veletek, és hozzátok el a misére, hogy az oltárhoz kihelyezve felajánljuk Istennek hálánk jeléül, megköszönve folyamatos gondviselését.

Úrnapja – Hogyan került virágszőnyeg az Oltáriszentség alá?

Az Úrnapja Krisztus szent Testének és Vérének ünnepe. Szentháromság ünnepe utáni csütörtökön, Magyarországon a következő vasárnapon tartott főünnep. Ennek hagyományáról és üzenetéről mesél Fábry Kornél atya a Misevlogban.

További írások: