Hirdetéseink


URUNK MENNYBEMENETELE – 2026.05.17.

A múlt vasárnapi perselygyűjtés eredménye: 414.300,- Ft. Hálásan köszönjük és Isten fizesse meg nagylelkűségüket! Május a Szűzanyának szentelt hónap, így hétköznaponként a szentmisék után elimádkozzuk a Loretói litániát. Május 29-én, pénteken, este 7.00 órától, zenés ifjúsági Szentségimádás lesz templomunkban. Idén is lehetőségünk van rendelkezni a személyi jövedelemadó 1+1 százalékáról. Ez egy lehetőség, nemcsak a Katolikus Egyházunk, hanem plébániánk támogatására is, a Farkasréti...

HÚSVÉT 6. VASÁRNAPJA – 2026.05.10.

Május a Szűzanyának szentelt hónap, így hétköznaponként a szentmisék után elimádkozzuk a Loretói litániát. Idén is lehetőségünk van rendelkezni a személyi jövedelemadó 1+1 százalékáról. Ez egy lehetőség, nemcsak a Katolikus Egyházunk, hanem plébániánk támogatására is, a Farkasréti Mindenszentek Nyílt Alapítványon (Adószám: 18228847-2-43) keresztül. Amennyiben módunk van rá, éljünk ezzel a lehetőséggel. Isten fizesse meg nagylelkűségüket! A mai vasárnap, a hónap második vasárnapja. A...

HÚSVÉT 5. VASÁRNAPJA – 2026.05.03

A mai vasárnap, Első vasárnap, Délután 16.30 órától egyórás csendes Szentségimádás lesz a templomunkban. Május a Szűzanyának szentelt hónap, így hétköznaponként a szentmisék után elimádkozzuk a Loretói litániát. A Bibliai Önképzők Lelkes Csoportja (BÖLCS) május 5-én, kedden, 18.30 órai kezdettel tartja következő összejövetelét a hittanteremben. Szeretettel várnak minden érdeklődött. Csütörtökön - május 7-én - Első csütörtök. Az Oltáregylet megtartja szokásos imaóráját. Idén is lehetőségünk van...

Aktuális programok


Gondolatok Szentháromság vasárnapja kapcsán

Gondolatok Szentháromság vasárnapja kapcsán

A Pünkösd utáni első évközi vasárnap a Szentháromság vasárnapja. Miután az üdvösség történetének eseményeit megünnepeltük, mintegy összefoglalóul hitünk legszentebb misztériumát ünnepeljük. A Szentháromság, latinul Trinitas Sancta, az egy, élő és igaz Isten misztériuma: Atya, Fiú és Szentlélek, három személy egyetlen lényegben.

Az ünnep a 13. században terjedt el, XXII. János pápa 1334-ben az egész Egyház számára elrendelte.

Az ünnepről szóló további írások:

A Szentháromság dicsőítő éneke (himnusz)

Hárman a fenség trónusán
ülnek az égi lakomán;
mert a magányost a magány
nem vigasztalja igazán.

Míg örök szelleme szemét
magára szegezi az Atya,
lényének tükörére kép
vetődik: egy új ön-maga.

S amint a Kép megszületett,
az Egy nincs többé egyedül:
a Születetlen és Szülött
egymásnak társasan örül.

S a Szentlélek ez az öröm,
mely összeköt Atyát s Fiút,
s a három együvé ömöl,
egy Fő-fő Jóba összefut.

Annak, ki sohse született,
illőn, és aki Született,
s a Léleknek, oltárra-tett
szívvel zengjünk dicséretet!

Ámen.

(J. Peckham himnusza, Babits Mihály fordítása)

Beszámoló a Teréz Misszió országos találkozójáról Budapest-Rákoshegyen

Beszámoló a Teréz Misszió országos találkozójáról Budapest-Rákoshegyen

A Teréz Misszió XV. Országos Találkozóját május 4-én a budapest-rákoshegyi Lisieux-i Szent Teréz-templomban tartották. A program fővédnöke Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek volt. Védnöke Holló Mihályné Magda, aki a Teréz Misszió magyarországi létrehozója és a hazai találkozók alapítója. Mohos Gábor esztergom-budapesti segédpüspök mutatott be szentmisét a rendezvény keretében.

A teljes beszámoló a kurir oldalán olvasható >