Címlap | Blogok | Hirdetések blogja

2021. augusztus 29.

1./ Szombaton délután 4 órakor koszorúzással egybekötött megemlékezés lesz a Márton Áron téren Erdély püspöke születésének 125. évfordulója alkalmából.

 

2./ Szombaton az esti szentmise után, ¾ 7-kor kerül bemutatásra templomunkban Bíró Aurél főlevéltáros könyve: A Farkasréti Mindenszentek Plébánia története. A közel 200 oldalas, helytörténeti és hitéleti vonatkozású, képekkel gazdagon illusztrált könyvet a szerző mutatja be, aki nemcsak levéltári forrásokból ismeri plébániánk történetét, hanem belülről is, hiszen ide jár templomba. A könyvbemutató után lehetőség lesz annak megvásárlására ill. dedikálására.

 

3./ Vasárnap – szept. 5-én – a főegyházmegye templomaiban csak délelőtt lesznek szentmisék. Az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus nyitó szentmiséje délután 4 órakor kezdődik a Hősök terén.

 

4./ A Kongresszus nyitó szentmiséjére két napos gyalogos zarándoklat indul; szept. 4-én, szombaton ½ 10-től Máriaremetéről a Széchenyi hegyi Szent Anna kápolnához; szept. 5-én vasárnap ¾ 9-től az Anna kápolnától a Hősök terére. Bővebb információ a plakáton, ill. szórólapon olvasható.

AttachmentSize
zarándoklat.pdf342.7 KB