Címlap | Blogok

Hirdetések blogja

Évközi 2. vasárnap – 2023. január 15.

1./ Kedden reggel 7 órakor lesz a Teréz-mise.

2./ Szerdán nem lesz szentmise.

3./ Csütörtök este ½ 7 órakor ökumenikus imaóra lesz, melyen igét hirdet Sánta Ibolya református lelkész.

4./ Pénteken este 6 órakor szentmise helyett igeliturgia lesz. Kórházi gyógykezelés és azt követő lábadozás miatt jövő vasárnaptól a reggel ½ 8-as szentmise elmarad, a hétköznapi szentmisék szintén elmaradnak. A szombati előesti, valamint a vasárnap 9, 11 és este 6 órai szentmiséket dr. Kránitz Mihály professzor úr volt szíves elvállalni.

Szűz Mária Isten Anyja – 2023. január 1.

1./ Hétfőn este ½ 7-kor énekes vesperás és felnőtt katekézis lesz a hittanteremben.

2./ Csütörtökön du. 5 órakor az oltáregylet összejövetele lesz a hittanteremben.

3./ Pénteken – január 6-án – Vízkereszt főünnepe parancsolt ünnep. Szentmisehallgatási kötelezettségünknek már csütörtök este 6 órakor az előesti szentmisén, vagy pénteken ½ 8-kor, 9 órakor és este 6 órakor tehetünk eleget. Az esti szentmise után ifjúsági szentségimádás lesz.

2022. december 18-25.

1./ Szombaton, dec. 24. du. 3 órakor pásztorjáték lesz templomunkban, utána pedig kb. ½ 4-kor előesti szentmise.

Éjfélkor szentmise Jézus születésének emlékére. Előtte fél órával irodalmi összeállítás.

Karácsony napján vasárnapi miserend lesz, karácsony másnapján csak 9 órakor lesz szentmise.

2./ Szentgyónási lehetőségek: csütörtökön az esti szentmise után ½ 8-ig.

pénteken este 6-tól ½ 8-ig

szombaton délelőtt 10-12-ig

illetve a szentmisék előtt fél órával

Advent 3. vasárnapja – 2022. december 11.

1./ Advent 3. vasárnapján (dec. 11.) karácsonyi könyvvásár lesz a hittanteremben. Délelőtt 8-tól 1 óráig, délután 5-től este ½ 8-ig lehet vásárolni, illetve már szombaton az esti szentmise után is.

Ugyancsak advent 3. vasárnapján délután 5 órától a Weiner Leó Zeneművészeti Szakgimnázium volt növendékeinek koncertje lesz templomunkban.

2./ Advent 4. vasárnapján (dec. 18.) templomunk felnőtt kórusa a 9 órai szentmise után adventi koncertet ad templomunkban. Vezényel Réti Katalin. Mindkét koncertre szeretettel hívjuk az érdeklődőket.