Címlap | Blogok | Hirdetések blogja

Nagyböjt 4. vasárnapja, 2018. március 11.

1./ A mai vasárnap lehetőség lesz szentmisék után az önkéntes egyházi hozzájárulás befizetésére a templom előcsarnokában.

2./ Március 15-én csütörtökön, és 16-án pénteken este 6 órakor szentmise helyett igeliturgia lesz, áldoztatással. Pénteken 5-kor rózsafüzér, ½ 6-kor keresztúti ájtatosság.

Az igeliturgiákat és a keresztutat Szlávik András diakónus tartja.

3./ Szombaton este 6 órakor „Teréz-misét” tartunk, vagyis a szentmisét azokra a szándékokra mutatjuk be, melyeket cédulára írva a Kis Szent Teréz dombormű alatti levélszekrénybe bedobnak a hívek.

4./ Jövő vasárnap – március 18-án – a 11 órai szentmisén kiszolgáltatjuk a betegek szentségét azoknak az idős, beteg híveknek, akik feliratkoznak a sekrestyében. A szentség méltó felvétele érdekében előtte végezzenek szentgyónást.

5./ Kérjük, az idén beadandó Személyi jövedelemadó bevallásoknál különösen figyeljenek az adó 1 + 1 %-ának felajánlására, ugyanis az egyházak esetében a mostani felajánlásokat veszik figyelembe a következő években is az adózó újabb rendelkezéséig.

Az elektronikusan beadott bevallás esetében (interneten a NAV e SZJA oldalán keresztül) különösen is figyelni kell arra, hogy az adóbevallás tervezetének elfogadása önmagában még nem jelenti az 1 + 1 % nyilatkozat megtételét.

Továbbá kérjük, hogy mindazok, akiknek bármely ok miatt (pl. családi adókedvezmény) jelenleg nincs fizetendő adójuk, szintén rendelkezzenek az egyház számára az 1 %-ról. Ez azért fontos, mert a támogatások szétosztásakor a nyilatkozatot tevők létszámát és nem befizetett adójukat veszik figyelembe.

Mindez azért fontos, mert az elmúlt évben – az első elektronikus adóbevallási lehetőségnél - a Katolikus Egyház javára rendelkezők száma 56 ezer fővel, a felajánlott összeg pedig 184 millió Ft-tal csökkent.

6./ Előre hirdetjük, hogy március 24-én, szombaton nagyböjti lelki napot tartunk templomunkban. A délután 3, 4 és 5 órakor kezdődő elmélkedéseket, valamint az este 6 órakor kezdődő szentmise homiliáját Szlávik András diakónus tartja.

Miserend, 2018 március 10-18 :

Március 10.

Szombat

---------------------

½ 12 + Dutkay István és neje,Katalin ob.

18 + Gabriella

Március 11.

Nagyböjt 4.Vasárnapja

½ 8 Szentmise