Címlap | Blogok | Hirdetések blogja

2020. március 15. – Nagyböjt 3. Vasárnapja

1./ A rászorulók részére rendezett tartós élelmiszer gyűjtésre március 15-22. között kerül sor (vasárnaptól vasárnapig). Kérjük a kedves Híveket, hogy adományaikat kizárólag a szentmisék időpontjában a templom előcsarnokában lévő mécségető elé tegyék le.

2./ Kedden, 17-én este 6 órakor Teréz-misét tartunk. Reggel nem lesz szentmise.

3./ Előre hírdetjük, hogy az idén is sor kerül a veszélyben lévő magzatok lelki adoptálására. Az ünnepélye ígérettételre Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepén, március 25-én, szerdán, az este 6 órai szentmisében kerül sor. Aki vállalja a 9 hónapon át végzett imádságot a veszélyben lévő magzatokért, jelentkezzen a plébánián vagy a plakáton jelzett e-mail címen.

4./ Előre jelezzük, hogy Nagyböjt 5. vasárnapján, március 29-én a 11 órai szentmise keretében kiszolgáltatjuk a betegek szentségét. A betegek kenetét azok is kérhetik, akik korábban már felvették ezt a szentséget. Kérjük, hogy erre szíveskedjenek a sekrestyében előzetesen feliratkozni és végezzenek szentgyónást.

5./ A koronavírus-járvány miatt hétfőtől az iskolák is bezárnak. Ennek megfelelően a plébániai hittanórák és felnőtt katekézisek is elmaradnak. A szombatra (március 21.) hírdetett nagyböjti lelki nap szintén elmarad. A szentmisék, ill. a csütörtök esti egyéni adoráció a kitett Oltáriszentség előtt tobábbra is meg lesz tartva.

6./ Mivel az idősebb hívekre – 60 év felettiekre, valamint súlyos és krónikus betegségben szenvedőkre – a vírusveszély fokozottabb, Erdő Péter bíboros úr az Egyházi Törvénykönyvben rögzített jogánál fogva felmentést ad a vasárnapi szentmisén való részvétel alól azoknak, akik jogosan félnek a fertőzéstől. Azonban otthonukban próbáljanak többet imádkozni, s rádión, vagy TV-n keresztül szentmise közvetítésbe bekapcsolódni.

Erdő Péter bíboros úr egy imádságot írt a járvánnyal kapcsolatban, melyet sokszorosítva a templom beljesében lévő fapersely tetején helyeztünk el. Ebből családonként vigyünk egyet-egyet, és otthon akár naponta mondjuk el.

MISEREND

2020. március 14 – 22.

Március 14.

Szombat

18 + Emese és Albin

------

Március 15.

Nagyböjt 3. Vasárnapja

½ 8 Pro Populo

9 Szentmise

11 Jónás család + tagjai

Március 16.

Hétfő

7 + Gabriella és László szülők

¾ 10 + Bukovits Istvánné, Margit ob.

Városmajori pl.

Március 17.

Kedd

------------------------

¼ 10 + Soproni Ferenc ob.

18 Teréz mise

Dobszay Benedek OFM

Március 18.

Szerda

7 A tisztítótűzben szenvedő lelkekért

Március 19.

Csütörtök

---------------------

¼ 1 + Révész Tibor ob.

18 + Ágnes (csendes mise)

-------

Paduraru Iulian

Március 20.

Péntek

--------------------

¾ 10 + Böröcz Lajosné, Irén ob.

½ 6 Keresztút

----

Temetőlelkészség

Március 21.