Címlap | Blogok | Hirdetések blogja

2018. december 23. - Advent 4. vasárnapja

1./ Advent 4. vasárnapján a 9 órai szentmise után felnőtt és gyerek-kórusunk mintegy 20 perces koncertet ad, melyre szeretettel hívjuk és várjuk a kedves híveket, illetve marasztaljuk a 9 órai szentmisén résztvevőket. Részvételünkkel is becsüljük meg fáradozásukat!

 

2./ 24-én, hétfőn reggel 7 órakor szentmise, utána szentgyónási lehetőség lesz 9 óráig.

Hétfőn délután 3 órai kezdettel pásztorjáték, melyet a gyerekek számára tartott

karácsonyi vigilia szentmise követ.

Éjfélkor szentmise Jézus születésének emlékére, előtte fél órával felolvasóink

irodalmi összeállítása hangzik el.

 

3./ Kedden – Jézus születésének ünnepén – vasárnapi rend szerint lesznek

szentmisék.

 

4./ Szerdán – karácsony másnapján – csak 9 és este 6 órakor lesz szentmise.

 

5./ Január 30-án, Szent Család vasárnapja lesz. Ezen a napon a 9 órai szentmisén megáldjuk a jelenlévő családokat, a liturgikus vezérkönyv (Praeorator) előírásának megfelelően.

A korábbi években megszokott jubiláns házastársak évenkénti megáldása megszűnik. A liturgikus előírások szerint azonban jeles házassági évfordulókon – pl. 25., 50., 60. évfordulón – a házasságkötés emléknapján megáldjuk a jubiláns házastársakat, ha előzetesen kérik.

 

6./ Előre jelezzük, hogy Szilveszter napján este 6 órakor év végi hálaadó szentmise lesz, mely egyben a január 1-i parancsolt ünnepnek előesti szentmiséje. Január 1-jén, Mária Isten Anyja főünnepén reggel ½ 8-kor nem lesz szentmise. Újévi kötelező szentmisehallgatási kötelezettségünknek tehát Szilveszter napján este 6 órakor, vagy Újév napján 9, 11 és este 6 órakor tehetünk eleget.

 

7./ Karácsony ünnepére lelkipásztori levél készült, melyet a templom belsejében lévő faperselyről vihetünk el.

 

8./ A Plébánia kedves híveinek kegyelemteljes karácsonyi ünnepeket kívánunk.