Címlap | Blogok | Hirdetések blogja

2018. december 2 – Advent 1. Vasárnapja

1. A mai vasárnap elsővasárnap , délután ½ 5-től szentségimádás lesz.

2. A mai vasárnappal megkezdődött az új egyházi év, az adventi szent idő. Egész adventben, hétfőtől péntekig minden reggel 6 órakor orgonás hajnali szentmisét tartunk.

3. Ismét megtartjuk a szokásos adventi vásárokat: Jövő vasárnap, december 9-én reggel 8-tól este 7 óráig rendezzük meg a kedvezményes karácsonyi könyvvásárt, melyen az egyházi kiadók könyvei, naptárak és képeslapok kaphatók.

4. 1 héttel később, december 16-án, vasárnap kerül majd sor a Karitász csoportunk által rendezett jótékonysági ajándékvásárra. Ismét szeretettel várjuk az erre a célra alkalmas ajándéktárgy-adományokat – ezeket a december 10-ével kezdődő héten, az irodai szolgálat idején lehet majd leadni. A vásár bevételéből környékünk szegényeit fogjuk karácsonyra megajándékozni.

5. Az idei Adventben is folytatjuk a "Szállást keres a Szent Család" hagyományát. Az ebben résztvevők egy-egy estén imádkozásra, beszélgetésre fogadják egymást, mintha a Szent Családot fogadnák be. A kép egy-egy napig a befogadó családnál marad. Várjuk a kedves testvérek jelentkezését, feliratkozását a sekrestyében.

6. A héten lesz a decemberi elsőcsütörtök és elsőpéntek. Csütörtökön délután 5 órától az Oltáregylet imaórát tart a plébánián.

7. Jövő szombaton, december 8-án lesz a Szeplőtelen Fogantatás ünnepe. Pénteken este 6 órakor előesti szentmisét tartunk.

8. Jövő szombaton, délelőtt ½ 10-től 12 óráig karácsonyi kézműves foglalkozás lesz a plébánián, melyre szeretettel hívjuk a gyerekeket.

9. Advent alkalmából lelkipásztori levél jelent meg. Kérjük, vigyenek belőle családonként egyet-egyet a szokott helyről.

MISEREND

Csütörtök

6 + Ignác és Rozália szülők

11 + Oroszi Jánosné, Erzsébet ob. /Altemplom, Gyászszert./

¼ 1 + Dr. Preiner István ob.

---------------------

Magyar Szentek pl.