Címlap | Blogok | Hirdetések blogja

2017. szeptember 17. - Évközi 24. vasárnap

 

1./ A héten megkezdtük a plébániai hitoktatást. A hittanórák beosztása a hirdetőtáblán olvasható. Külön felhívjuk a figyelmet a felnőtt katekumenátusra és bérmálásra való jelentkezés mai határidejére. Felnőtt katekumenátusra az jelentkezhet, aki még nincs megkeresztelve; vagy megkeresztelték, de még nem volt elsőáldozó és bérmálkozó. Bérmálásra a püspöki konferencia határozata szerint 12-14 éves korban kerülhet sor. Az Egyházi Törvénykönyv szerint „a hívők kötelesek ezt a szentséget idejében felvenni”, vagyis nem indokolt azt tetszés szerint halogatni.

2./ Szombaton, 23-án, a nyitott gyóntatószékek napján délelőtt 10-12, délután 14-16 óra között elsősorban a diákok végezhetik el tanév eleji szentgyóná-sukat, szükség esetén még az esti szentmise után is. Kérjük a szülők, nagyszülők segítségét abban, hogy a kisebb gyerekek is el tudjanak jutni a szentgyónásra.

3./ A Szent Gellért Plébánia szombaton este ¼ 8 órai szentmisében tartja templombúcsúját, melyre szeretettel hívják a híveket.

4./ Jövő vasárnap Szentírás vasárnapja lesz.

 

 


 

 

 

AttachmentSize
20170916.docx34.03 KB