Címlap | Blogok | Hirdetések blogja

2017. december 3. – Advent 1. Vasárnapja

1. A mai vasárnap elsővasárnap , délután ½ 5-től szentségimádás lesz.

2. A Gyermek Jézusról nevezett Marie-Eugene (ejtsd: Mári Özsen) kármelita szerzetest egy éve avatták boldoggá. Az idei Adventben -Bécs után- Magyarországon is körutat tesz ereklyéje. Plébániánkon december 10-én, jövő vasárnap, a fél 8-as, 9-es és a 11 órás szentmisében lesz közöttünk.

3. A mai vasárnappal megkezdődött az új egyházi év, az adventi szent idő. Egész adventben, hétfőtől péntekig minden reggel 6 órakor orgonás hajnali szentmisét tartunk.

4. A mai vasárnap, reggel 8-tól este ½ 8-ig tartjuk a szokásos karácsonyi könyvvásárt a hittanteremben, melyen különféle kedvezményekkel kaphatók az egyházi kiadók könyvei, naptárak és képeslapok is. A vásár már a szombat esti szentmise után is látogatható!

5. Jövő vasárnap, december 10-én kerül sor a Karitász csoportunk által rendezett jótékonysági ajándékvásárra. Ismét szeretettel várjuk az erre a célra alkalmas ajándéktárgy-adományokat ezeket hétfőtől lehet leadni az irodai szolgálat idején. A vásár bevételéből környékünk szegényeit fogjuk karácsonyra megajándékozni.

6. Jövő hétvégétől ismét lesz a templomunk előtt fenyőfa vásár.

7. Az idei Adventben is folytatjuk a "Szállást keres a Szent Család" hagyományát. Az ebben résztvevők egy-egy estén imádkozásra, beszélgetésre fogadják egymást, mintha a Szent Családot fogadnák be. A kép egy-egy napig a befogadó családnál marad. Várjuk a kedves testvérek jelentkezését, feliratkozását a sekrestyében.

8. Előre jelezzük, hogy december 17-én vasárnap, a 11 órai szentmise után adventi koncertet ad templomunk kórusa.

heti miserend:

20171202.docx34.72 KB