Címlap | Blogok

Hirdetések blogja

2021. szeptember 12.

1./ Hétfőn este ½ 7 órakor megkezdjük a templomi énekes zsolozsmát és felnőtt katekézist.

2./ Pénteken este 6 órakor Teréz-mise lesz.

3./ Jövő vasárnap (szept. 19-én) 9 órakor tartjuk a tanévkezdő Veni Sanctét.

4./ Megkezdjük a plébániai hitoktatást. Kedden délután 5 órakor az elsőáldozásra készülőknek, pénteken este 7 órakor a felsős és középiskolás korosztálynak lesz hittanórája. Azok az elsőáldozásra készülők, akiknek nem jó a keddi óra, vasárnap a 9 órai szentmise után vehetnek részt hittanórán.

2021. szeptember 5.

1. Jövő vasárnap (szept. 12.) a kongresszus záró napján délelőtt nem lesznek szent-misék, de este 6 órakor és 7 órakor is lesz szentmise templomunkban. Vasárnapi mi-sehallgatási kötelezettségünknek a szombat esti 6 órai szentmisén is eleget tehetünk.

2. A plébániai hittanórákat a kongresszus után, szeptember 3. hetében kezdjük el. Elsőáldozásra készülőknek 14.-én, kedden délután 5 órakor; felsős és középiskolás korúaknak 17.-én, pénteken este 7 órakor lesz először katekézis. Azoknak az elsőáldozásra készlőknek, akiknek nem jó a keddi időpont, a vasárnapi 9 órai szentmise után lesz lehetősége hittanórán részt venni.

3. A Kongresszus programjai közül közeli elérhetősége miatt említjük, hogy a Széll Kálmán téren hétfőn du. 4 órától a Makám együttes játszik a gyerekeknek, majd 5 órától Lackfi János költő zsoltárátiratait hallhatjuk népdal ritmusban.

2021. augusztus 29.

1./ Szombaton délután 4 órakor koszorúzással egybekötött megemlékezés lesz a Márton Áron téren Erdély püspöke születésének 125. évfordulója alkalmából.

2./ Szombaton az esti szentmise után, ¾ 7-kor kerül bemutatásra templomunkban Bíró Aurél főlevéltáros könyve: A Farkasréti Mindenszentek Plébánia története. A közel 200 oldalas, helytörténeti és hitéleti vonatkozású, képekkel gazdagon illusztrált könyvet a szerző mutatja be, aki nemcsak levéltári forrásokból ismeri plébániánk történetét, hanem belülről is, hiszen ide jár templomba. A könyvbemutató után lehetőség lesz annak megvásárlására ill. dedikálására.

3./ Vasárnap – szept. 5-én – a főegyházmegye templomaiban csak délelőtt lesznek szentmisék. Az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus nyitó szentmiséje délután 4 órakor kezdődik a Hősök terén.

4./ A Kongresszus nyitó szentmiséjére két napos gyalogos zarándoklat indul; szept. 4-én, szombaton ½ 10-től Máriaremetéről a Széchenyi hegyi Szent Anna kápolnához; szept. 5-én vasárnap ¾ 9-től az Anna kápolnától a Hősök terére. Bővebb információ a plakáton, ill. szórólapon olvasható.

Könyvbemutató

Szeptember 4-én az esti mise után Bíró Aurél mutatja be könyvét plébániánk történetéről.
A Katolikus Rádióban elhangzott beszélgetés a szerzővel:

kép: