Címlap | Blogok

Hirdetések blogja

2018. december 23. - Advent 4. vasárnapja

1./ Advent 4. vasárnapján a 9 órai szentmise után felnőtt és gyerek-kórusunk mintegy 20 perces koncertet ad, melyre szeretettel hívjuk és várjuk a kedves híveket, illetve marasztaljuk a 9 órai szentmisén résztvevőket. Részvételünkkel is becsüljük meg fáradozásukat!

2./ 24-én, hétfőn reggel 7 órakor szentmise, utána szentgyónási lehetőség lesz 9 óráig.

2018. december 16 – Advent 3. Vasárnapja

1. A mai vasárnap tartjuk a Karitász csoportunk által rendezett jótékonysági ajándékvásárt a hittanteremben, reggel 8 órától este 6 óráig. Kérjük a testvéreket, hogy látogatásukkal, vásárlásukkal támogassák a Karitász munkáját! A vásár bevételéből környékünk szegényeit fogjuk karácsonyra megajándékozni. A vásárban - délután 4-től 6-ig - gyermekek részére portrérajz kérhető. A portrékat Madarassy András készíti, 500 forintos díjért, szintén a Karitász javára.

2. 17-én, hétfőn reggel 6 órakor Teréz misét tartunk.

3. Jövő vasárnap, december 23-án a 9 órai szentmise után templomunk felnőtt és gyermek kórusa adventi koncertet ad, melyre mindenkit szeretettel hívunk.

4. Karácsonyi szentgyónás végzésére lesz lehetőség 22-én, szombaton délelőtt 10-től 12 óráig.

5. Előre hirdetjük, hogy december 24-én a karácsonyi pásztorjáték délután 3 órakor kezdődik, közvetlenül utána pedig a gyerekek részére karácsonyi vigilia misét tartunk. Az éjféli mise előtt, ½ 12-től a felolvasók közössége irodalmi műsort ad elő.

6. 25-én, Karácsony ünnepén vasárnapi miserendet tartunk. Karácsony másnapján, 26-ikán csak 9-kor és este 6 órakor lesz szentmise.

7. Már lehetőség van a jövő évi szentmisék előjegyzésére, irodaszolgálati időben.

2018. december 9 – Advent 2. Vasárnapja

1. Adventben -hétfőtől péntekig- minden reggel 6 órakor orgonás hajnali szentmisét tartunk.

2. A mai vasárnap rendezzük meg a kedvezményes karácsonyi könyvvásárt, melyen az egyházi kiadók könyvei, naptárak és képeslapok kaphatók. A vásár már a szombat esti szentmise után is látogatható, vasárnap pedig reggel 8-tól este ½ 8 óráig tart nyitva.

3. Jövő vasárnap, december 16-án kerül sor a Karitász csoportunk által rendezett jótékonysági ajándékvásárra. Ismét szeretettel várjuk az erre a célra alkalmas ajándéktárgy-adományokat – ezeket kérjük hétfőtől az irodai szolgálat idején leadni. A vásár bevételéből környékünk szegényeit fogjuk karácsonyra megajándékozni.

4. Az idei Adventben is folytatjuk a "Szállást keres a Szent Család" hagyományát. Továbbra is várjuk a kedves testvérek jelentkezését, feliratkozását a sekrestyében.

5. Előre jelezzük, hogy templomunk felnőtt és gyermek kórusa december 23-án vasárnap, a 9 órai szentmise után adventi koncertet ad, melyre mindenkit szeretettel hívunk.

6. A templomunk előtti fenyőfa vásárban az idén is Kiss Ferenc saját termesztésű, friss fáiból válogathatunk. Évek óta tőle kapjuk ajándékba a templomi karácsonyfákat.

2018. december 2 – Advent 1. Vasárnapja

1. A mai vasárnap elsővasárnap , délután ½ 5-től szentségimádás lesz.

2. A mai vasárnappal megkezdődött az új egyházi év, az adventi szent idő. Egész adventben, hétfőtől péntekig minden reggel 6 órakor orgonás hajnali szentmisét tartunk.

3. Ismét megtartjuk a szokásos adventi vásárokat: Jövő vasárnap, december 9-én reggel 8-tól este 7 óráig rendezzük meg a kedvezményes karácsonyi könyvvásárt, melyen az egyházi kiadók könyvei, naptárak és képeslapok kaphatók.

4. 1 héttel később, december 16-án, vasárnap kerül majd sor a Karitász csoportunk által rendezett jótékonysági ajándékvásárra. Ismét szeretettel várjuk az erre a célra alkalmas ajándéktárgy-adományokat – ezeket a december 10-ével kezdődő héten, az irodai szolgálat idején lehet majd leadni. A vásár bevételéből környékünk szegényeit fogjuk karácsonyra megajándékozni.

5. Az idei Adventben is folytatjuk a "Szállást keres a Szent Család" hagyományát. Az ebben résztvevők egy-egy estén imádkozásra, beszélgetésre fogadják egymást, mintha a Szent Családot fogadnák be. A kép egy-egy napig a befogadó családnál marad. Várjuk a kedves testvérek jelentkezését, feliratkozását a sekrestyében.

6. A héten lesz a decemberi elsőcsütörtök és elsőpéntek. Csütörtökön délután 5 órától az Oltáregylet imaórát tart a plébánián.

7. Jövő szombaton, december 8-án lesz a Szeplőtelen Fogantatás ünnepe. Pénteken este 6 órakor előesti szentmisét tartunk.

8. Jövő szombaton, délelőtt ½ 10-től 12 óráig karácsonyi kézműves foglalkozás lesz a plébánián, melyre szeretettel hívjuk a gyerekeket.

9. Advent alkalmából lelkipásztori levél jelent meg. Kérjük, vigyenek belőle családonként egyet-egyet a szokott helyről.