Címlap | Blogok

Hirdetések blogja

2018. június 24. – Vasárnap – Ker. Szent János születése

1. Július – augusztus hónapban vasárnaponként csak délelőtt 9-kor, 11-kor és este 6 órakor tartunk szentmisét. Jövő vasárnaptól tehát reggel ½ 8-kor nem lesz szentmise.

2. A héten pénteken (29-én) az este 6 órai szentmise elmarad, helyette reggel 7-kor tartunk misét.

3. A jövő vasárnap elsővasárnap, délután ½ 5-től szentségimádás lesz.

4. Előre jelezzük, hogy július 2-án hétfőn, Sarlós Boldogasszony napján reggel 7 óra helyett este 6 órakor lesz szentmise, melyet a gyermeket váró családokért mutatunk be.

2018. június 10. – Évközi 10. Vasárnap

1. A héten pénteken, délután 5 órai kezdettel megemlékezés lesz Mindszenty József bíboros hercegprímás szobránál, az 53-as busz végállomásánál, a szobor felállításának 5. évfordulója alkalmából. Mindenkit szeretettel várnak a szervezők.

1. Jövő vasárnap reggel 9 órakor tartjuk a tanévzáró szentmisét, a Te Deumot. Ez a mise egyúttal Teréz mise is lesz.

2018. június 3. – Vasárnap – ÚRNAPJA

1. A mai vasárnap elsővasárnap, délután ½ 5-től szentségimádás lesz.

1. Június 9-e - a régi egyházmegyei hagyomány szerint plébániánk szentségimádási napja. Az aznap esedékes papszentelés miatt a szentségimádást 9-én, szombaton csak délután 4 órától este 6 óráig tudjuk megtartani.

1. Az elsőáldozásról és a bérmálásról elkészültek a képek, átvehetők a sekrestyében.

1. Ismét lesz plébániánkon napközis hittanos tábor, a nyári szünet első hetében, június 18-tól 22-ig. Jelentkezni a hitoktatóknál lehet.

2018. május 27. – Szentháromság Vasárnapja

1. Az Eukarisztikus Kongresszus titkárságának kezdeményezésére jövő szombaton, június 2-án délután 5-től 6 óráig nemzetközi szentségimádás lesz az Eukarisztikus Kongresszus szándékára, így a mi templomunkban is bekapcsolódhatunk az 1 órás közös imádságba.

1. A jövő vasárnap Úrnapja. Az Úrnapi körmenetet a 9 órai szentmise után tartjuk a szokott útvonalon. A szabadtéri oltárok felállításához, díszítéséhez segítő kezekre van szükség, melyre a sekrestyében lehet jelentkezni.

1. Jövő vasárnap elsővasárnap is lesz, délután ½ 5-től szentségimádással.

1. Június 9-e - a régi egyházmegyei hagyomány szerint plébániánk szentségimádási napja. Előre hirdetjük, hogy 9-én, szombaton - az aznap esedékes papszentelés miatt- a szentségimádás csak délután 4 órától este 6 óráig lesz megtartva.