Címlap | Blogok

Hirdetések blogja

2018. október 7 – Évközi 27. Vasárnap

1. Október hónapban minden nap rózsafüzért imádkozunk: hétfőn, kedden és szerdán a reggeli misék után, csütörtöktől vasárnapig az esti szentmisék előtt, ½ 6 órakor.

2. A mai vasárnap elsővasárnap, délután ½ 5-től szentségimádást tartunk.

3. Hétfőn lesz Magyarok Nagyasszonya ünnepe. Az ünnepi szentmisét este 6 órakor tartjuk, zsolozsmával együtt. Előtte ½ 6-kor rózsafüzér. Reggel nem lesz szentmise.

4. Jövő vasárnap lehetőség lesz az önkéntes egyházi hozzájárulás befizetésére a templom előterében.

2018. szeptember 30 – Évközi 26. Vasárnap – Szentírás vasárnapja

2. A héten kedden, október 2-án lesz a Gazdagréti Szent Angyalok plébánia templombúcsúja. Az ünnepi szentmise délelőtt 10 órakor kezdődik, melyre szeretettel várják a híveket.

3. A héten lesz az októberi elsőcsütörtök és elsőpéntek. Csütörtökön délután 5 órától az Oltáregylet imaórát tart a plébánián. Este fél 7-től fél 8-ig elsőcsütörtöki szentségimádást tartunk, alatta szentgyónási lehetőséggel. A péntek esti szentmisét betegeinkért ajánljuk fel.

4. Október 6-án, szombaton tartjuk hagyományos plébániai zarándoklatunkat az Úti Madonna kápolnához. A szabadtéri szentmise 11 órakor kezdődik. ½ 11-kor gyülekezünk a Mindszenty bíboros téren (az 53-as autóbusz végállomásánál), onnan gyalog indulunk tovább. A gyerekeket is szeretettel hívjuk!

5. A jövő vasárnap elsővasárnap, délután ½ 5 órától szentségimádással.

6. Jövő hétfőn, október 8-án lesz Magyarok Nagyasszonya ünnepe. Ezen a napon reggel nem lesz szentmise. Az ünnepi szentmisét este 6 órakor tartjuk, előtte ½ 6-kor rózsafüzérrel.

2018. szeptember 16. – Évközi 24. Vasárnap

1. A héten megkezdtük a plébániai hitoktatást. A hittanórák beosztása a hirdetőtáblán olvasható. Külön felhívjuk a figyelmet a felnőtt katekumenátus és bérmálás lehetőségére. Felnőtt katekumenátusra az jelentkezhet, aki még nincs megkeresztelve; vagy megkeresztelték, de még nem volt elsőáldozó és bérmálkozó. Kérjük, hogy ilyen szándékukat szeptember végéig jelezzék a plébánia irodán.

2. Hétfőn, 17-én reggel nem lesz szentmise. Este 6 órakor zsolozsmával egybekötött Teréz misét tartunk. Ezen a hétfőn a felnőtt katekézis kivételesen elmarad.

3. Karitász csoportunk sürgős segítséget kér a szegényeknek történő ételosztásban. Aki tudna ebben segíteni, annak mindössze havonta 1 alkalommal, keddi napon ½ 12-től ½ 2-ig kellene szolgálatot vállalnia. Érdeklődni, jelentkezni a plébánia irodán lehet. Előre is köszönjük a gyors segítséget!

4. Idősebb testvéreink figyelmébe ajánljuk, hogy karitász munkatársaink szívesen segítenek bevásárlásban, beteglátogatásban, beszélgetésben, havi rendszerességgel. Amennyiben valaki ilyen segítséget igényel, kérjük jelezze azt a plébánián, irodaidőben!

5. A Budapesti Katolikus Kórházlelkészség önkéntes beteglátogató képzést indít, mely október 13-án kezdődik. A képzésre szeptember végéig lehet jelentkezni. Részletek a hirdetőtáblán olvashatók.

((JELENTKEZÉS: Munkanapokon 8-16 óráig a (06-1) 224-86-40-es telefonszámon.

Https: www.facebook.com/korlelk))

1. Felhívjuk a figyelmet a legújabb lelkipásztori levélre, mely ezúttal a szentáldozás rendjéről valamint a volt elsőáldozók és bérmálkozók közösségbe való meghívásáról szól. Kérjük, mindenki vigyen a levélből 1-1 példányt a templom belsejében lévő fa perselyről.

2018. szeptember 9. - évközi 23. vasárnap

1./ A plébániai hittanórák és felnőtt katekézisek ezen a héten elkezdődnek. Az órabeosztást a hirdetőtáblán olvashatjuk.

2./ Akik a beavató szentségekben kívánnak részesülni; vagy olyan személyek, akik meg vannak keresztelve, de a többi beavató szentségben még nem részesültek, szeptember végéig jelezhetik ilyen szándékukat. Jelentkezni a plébánia irodáján lehet.

3./ Szeptember 15-én, szombaton este 7 órai kezdettel kerül előadásra templomunkban dr. Kozma László: Hit, haza, hivatás c. irodalmi összeállítása. Részletes információ a hirdetőtáblán olvasható.

4./ Diákok számára lelkipásztori levél jelent meg, mely az Eucharisztikus gyermek-szövetség plébániai megalakulását tűzte ki célul. Kérjük a diákokat, illetve a szülőket, nagyszülőket, hogy családonként egy-egy példányt vigyenek el a templomban lévő faperselyen elhelyezett lelkipásztori levélből.

5./ Holnap, hétfőn este ½ 7 órakor énekes vesperást tartunk a templomban, utána 7 órai kezdettel felnőtt katekézis lesz a hittanteremben.

6./ Szeptember 29-én, szombaton lesz a Teréz-misszió XI. országos találkozója a Tisza-vidéki Egyek templomában. A találkozó ½ 10 órakor kezdődik rózsafüzérrel, majd előadás, 11 órakor püspöki szentmise. A délutáni előadás után kb. ½ 4 órakor ér véget a találkozó. Részvételi szándékunkat ezen a héten jelezzük.

Hittanórák rendje a 2018/19. tanévben

Óvodások: szerda, 17-18 óra, közösségi ház (Hegyalja út 137.)

Ált. iskola I. és II. osztály: kedd 17-18 óra, közösségi ház

Elsőáldozók: kedd, 17-18 óra, plébániai hittanterem (Hegyalja út 139.)

Elsőáldozás után, alsósok: kedd, 18-19 óra, plébániai hittanteremben

Bérmálkozók, felsősök: péntek, 19-20 óra, plébániai hittanterem

Ifjúsági hittan: péntek 20-21 óra, plébániai hittanteremben

Felnőtt katekézis és zsolozsma: hétfő 18.30 templom utána 19-20 hittanteremben