Címlap | Blogok

Hirdetések blogja

2017. június 25. Évközi 12. vasárnap

1./ Jövő vasárnap kerül sor az ún. Péter-fillérek országos templomi gyűjtésre a Szentföld javára.

2./ Jövő vasárnap a 9 órai szentmise után áldásban részesítjük a gyermekáldásra váró, illetve az áldott állapotban lévő asszonyokat. Erről a múlt heti lelkipászto-ri levélben olvashattunk.

3./ Ferenc pápa múlt vasárnap dr. Székely János segédpüspök atyát szombathelyi megyéspüspöké nevezte ki. Amint Erdő Péter bíboros úr körlevelében írja: „Főegyházmegyénk egész közössége számára igen nagy kitüntetés ez a kinevezés, mely egyben Püspök atya eddigi eredményes szolgálatának, és a papság, a papnövendékek, a főiskolai hallgatók, valamint a hívek iránt tanúsított kiemelkedő lelkipásztori szeretetének elismerése is.”

Székely János püspök atya ünnepélyes beiktatására a szombathelyi székesegyházban július 8-án 10.30 órakor kezdődő ünnepi szentmisében kerül sor.

Székely János püspök atya üzenetében megköszöni a hívek nagy szeretetét, amivel körbevették. „Származásom Egyházmegyéje mindig is forrás és inspiráló minta lesz a számomra” – írja a kinevezett megyéspüspök atya. „Kérem, imádkozzanak értem, hogy új küldetésemet Jó Pásztorunk, Krisztus, az Örök Főpap szándéka szerint tölthessem be.”

4./ A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia a közel-keleti keresztények megsegítésére online adománygyűjtést hirdetett. Adományokat augusztus végéig lehet átutalni a következő számlaszámra:

CIB Bank 11100104-18181490-14000003

2017. június 4. Pünkösd

1./ Június 5-én, pünkösd hétfőjén csak reggel 7 órakor lesz szentmise, este ½ 7-kor pedig énekes zsolozsma. A máriaremetei kegytemplom kertjében délelőtt 10 órától kerül megrendezésre a „karizmák ünnepe”, a főegyházmegye családi napja, mely délután 3 órakor bíborosi szentmisével fejeződik be. Szeretettel várjuk Máriaremetére a kisgyermekes családokat.

2./ Június 9-én, pénteken templomunkban egész napos szentségimádás lesz, reggel 8 órától este ½ 6-ig. Térjünk be akár csak pár perces szentségimádásra, imádkozzunk a másnap pappá, illetve diakónussá szentelendőkért. A hivatásokért végzett imádságban segítségünkre lesz a templomban elhelyezett imalap.

3./ Június 10-én, szombaton Bíboros úr állandó diakónussá szenteli Szlávik Andrást,

egyházközségünk képviselőtestületének tagját. A szentelés az esztergomi bazilikában ½ 11 órakor kezdődő szentmisén történik, melyre szeretettel hívjuk plébániánk híveit.

4./ Június 11-én, Szentháromság vasárnapján a 9 órai szentmisén tartjuk a tanévzáró szentmisét, a Te Deum-ot.

5./ Az Eucharisztikus Kongresszusra való készület jegyében Pest belvárosában Városmissziós Napok lesznek június 8 – 11-e között. Ennek ismertető lapját temp-lomunk hirdetőtábláján olvashatják a kedves hívek Kit keresel? címmel. Néhány szórólap az előcsarnokban található, azok számára, akik komolyan érdeklődnek a rendezvényekkel kapcsolatban.

6./ Előre hirdetjük, hogy Úrnapján a 9 órai szentmise után lesz az úrnapi körmenet. Kérjük, jöjjenek erre a szentmisére a kisgyermekes családok, hozzanak magukkal kis kosarat, valamint aki tud, virágszirmot. Ezen a szentmisén teszik le esküjüket a plébánia újraválasztott képviselőtestületének tagjai.

Előre hirdetjük még, hogy Úrnapja utáni hétfőn – június 12-én – az este ½ 7 -kor kezdődő énekes zsolozsmát Szlávik András diakónus fogja vezetni, és ő mond homiliát is. Utána köszöntjük állandó diakónusunkat a hittanteremben.