Címlap | Blogok

Hirdetések blogja

Nagyböjt 2. vasárnapja, 2018. február 25.

1./ A mai napon országos templomi gyűjtés van a katolikus iskolák javára.

2./ A héten, első csütörtökön délután 5-órakor oltáregylet-imaórát tartunk.

3./ Első pénteken délután 5 órakor rózsafüzért imádkozunk, ½ 6-tól keresztúti ájtatosság, este 6 órakor szentmise betegeinkért.

4./ Jövő vasárnap délután ½ 5-től szentségimádás lesz a templomban.

5./ A nagyböjti tartósélelmiszer-gyűjtésre március 4-től 11-ig, tehát vasárnaptól vasárnapig kerül sor. Mivel többnyire hajléktalanok számára osztjuk szét az élelmiszeradományokat – akiknek nincs módjuk főzni - kérjük, hogy elsősorban konzerveket hozzunk. A tartósélelmiszer adományokat a templom előcsarnokában kizárólag a szentmisék időpontjában kérjük lerakni; illetve irodaidőben a plébánia irodáján is le lehet adni.

2018. február 11. – Évközi 6. Vasárnap

1. A héten, február 14-én lesz hamvazószerda, szigorú böjti nap. Ezen a napon reggel 7-kor és este 6 órakor is tartunk szentmisét. A hamvazószerdai szentmiséken, valamint a jövő vasárnapi szentmiséken is lesz hamvazás.

2. Nagyböjtben minden pénteken este ½ 6- kor keresztutat végzünk.

3. Jövő szombaton, 17-én este 6 órakor Teréz misét tartunk.

2018.február 4. – Évközi 5. Vasárnap

1. Február 3-ika Szent Balázs püspök-vértanú emléknapja. A szombat esti és a vasárnapi szentmisék után is balázsáldásban részesítjük a Híveket.

2. A mai vasárnap elsővasárnap, délután ½ 5- től szentségimádást tartunk.

3. Jövő vasárnap kezdődik a Házasság Hete. Ez alkalomból szeretettel hívjuk a kisgyermekes és a gyermekáldásra váró házaspárokat a 9 órai szentmisére és az utána következő rövid szentségimádásra, amikor hálát adhatnak házastársukért, családjukért.

4. A hálaadó szentmiséről és a Házasság Hetéről bővebben a lelkipásztori levélben olvashatnak. Kérjük, hogy a szokott helyről vigyenek egyet-egyet.

2018. január 21. – Évközi 3. Vasárnap

1. A mai vasárnap kezdődik az ökumenikus imahét. A mi templomunkban szerdán este ½ 7 – kor kezdődik az ökumenikus imaest, melyen Keczkó Pál evangélikus lelkész tart elmélkedést. Kérjük testvéreink tanúságtevő jelenlétét. A budahegyvidéki imahét teljes programja a plakáton megtekinthető.