Házasság és család, 7. - 2017.10.16.

1./ A fatimai jelenés 100. évfordulója több ezer hívőt gyűjtött össze a Soroksár-újtelepi Fatmimai Szűzanya tiszteletére épült templom előtti jubileumi szentmisére. Az utolsó fatimai jelenés 100 évvel ezelőtt, október 13-án volt. A fatimai napcsoda centenáriumán a verőfényes napsütés leparancsolta rólunk a kabátot, majd a szentmise alatt vékony fátyolfelhő mintegy hatalmas napernyőt képezett, a kellemes szellő pedig legyezgette az arcokat.

Házasság és család, 6. - 2017.10.09.

1./ Jó, ha valaki tükröt tart elénk, magyar katolikusok elé, mert abból sokat tanulhatunk.

Először mintegy 20 évvel ezelőtt éltem át ilyesmit. Háromnapos triduumra – lelkigyakorlatos szentmisére – hívtam meg Szabó Imre verbita atyát, aki előtte 30 éven át az óceániai Pápua Új-Guineában teljesített missziós szolgálatot. A triduum harmadik napján, szombat este már legalább 60 hívő volt a templomban, igaz, ez már vasárnapi előesti szentmise volt. Elégedetten jegyeztem meg Imre atyának, hogy ma már többen vannak a templomban, mint előző napokon. Imre atya erre csendesen megjegyezte, hogy a pápuák földjén minden hétköznap tele volt a templom.

Rózsafüzér Királynője, 2017. október 7.

(Úti Madonna kápolnánál mondott szentmisében)

1./ A mai ünnepnap – Rózsafüzér Királynője néven – a lepantói tengeri győzelemre emlékeztet.

1571. október 7-én az egyesült keresztény flotta megsemmisítő győzelmet aratott a mai Görögországhoz tartozó Jón-tengeren az Oszmán Birodalom hajóhada felett. A győzelmet a Szent Ligát létrehozó Szent V. Pius pápa a Szűzanya közbenjárásának tulajdonította, hiszen az ütközet alatt buzgón imádkozta a rózsafüzért. A győzelem emlékére rendelte el a mai ünnepet.

Házasság és család, 5. - 2017.10.02.

1./ Kákonyi Asztrik (1923-1990) ferences pap és festőművész rózsafüzérről írt elmélkedései kerültek a kezembe a napokban, melynek bevezetője az imádság fontosságáról szól. Könyvének elején két szentírási idézethez fűz ma is megfontolandó gondolatokat.

Az első idézetet az Apostolok Cselekedeteiből vette, mely Jézus mennybemenetele utáni eseményről számol be, amikor az apostolok „mindannyian egy szívvel, egy lélekkel állhatatosan imádkoztak az asszonyokkal, Máriával, Jézus anyjával és testvéreivel együtt.” (1,14)