Blogok

Házasság és család, 50. - 2018.12.10.

1./ Karácsony az öröm keresztény ünnepe – írja Raniero Cantalamessa kapucinus A karácsony misztériuma c. könyvében. Szomorúságra ad okot „látni, ahogyan egyre inkább eltűnik az ünnepből az igazi öröm. Mindenekelőtt a gyermekeké, amely az öröm legszebb megnyilvánulása volt. A gyermek Jézust megdöbbentő módon felváltja a Mikulás, jóllehet a karácsony a gyermek Jézus nélkül olyan, mint egy képkeret kép nélkül, mint egy mise átváltoztatás nélkül, mint egy ünnep az ünnepelt nélkül. A karácsony még az ősi keresztény gyökerű országokban is kezd pogány mintára megrendezett télünneppé válni, amelyet elborítanak a rénszarvasok és a játék mackók.”

2018. december 9 – Advent 2. Vasárnapja

1. Adventben -hétfőtől péntekig- minden reggel 6 órakor orgonás hajnali szentmisét tartunk.

2. A mai vasárnap rendezzük meg a kedvezményes karácsonyi könyvvásárt, melyen az egyházi kiadók könyvei, naptárak és képeslapok kaphatók. A vásár már a szombat esti szentmise után is látogatható, vasárnap pedig reggel 8-tól este ½ 8 óráig tart nyitva.

3. Jövő vasárnap, december 16-án kerül sor a Karitász csoportunk által rendezett jótékonysági ajándékvásárra. Ismét szeretettel várjuk az erre a célra alkalmas ajándéktárgy-adományokat – ezeket kérjük hétfőtől az irodai szolgálat idején leadni. A vásár bevételéből környékünk szegényeit fogjuk karácsonyra megajándékozni.

4. Az idei Adventben is folytatjuk a "Szállást keres a Szent Család" hagyományát. Továbbra is várjuk a kedves testvérek jelentkezését, feliratkozását a sekrestyében.

5. Előre jelezzük, hogy templomunk felnőtt és gyermek kórusa december 23-án vasárnap, a 9 órai szentmise után adventi koncertet ad, melyre mindenkit szeretettel hívunk.

6. A templomunk előtti fenyőfa vásárban az idén is Kiss Ferenc saját termesztésű, friss fáiból válogathatunk. Évek óta tőle kapjuk ajándékba a templomi karácsonyfákat.

2018. december 2 – Advent 1. Vasárnapja

1. A mai vasárnap elsővasárnap , délután ½ 5-től szentségimádás lesz.

2. A mai vasárnappal megkezdődött az új egyházi év, az adventi szent idő. Egész adventben, hétfőtől péntekig minden reggel 6 órakor orgonás hajnali szentmisét tartunk.

3. Ismét megtartjuk a szokásos adventi vásárokat: Jövő vasárnap, december 9-én reggel 8-tól este 7 óráig rendezzük meg a kedvezményes karácsonyi könyvvásárt, melyen az egyházi kiadók könyvei, naptárak és képeslapok kaphatók.

4. 1 héttel később, december 16-án, vasárnap kerül majd sor a Karitász csoportunk által rendezett jótékonysági ajándékvásárra. Ismét szeretettel várjuk az erre a célra alkalmas ajándéktárgy-adományokat – ezeket a december 10-ével kezdődő héten, az irodai szolgálat idején lehet majd leadni. A vásár bevételéből környékünk szegényeit fogjuk karácsonyra megajándékozni.

5. Az idei Adventben is folytatjuk a "Szállást keres a Szent Család" hagyományát. Az ebben résztvevők egy-egy estén imádkozásra, beszélgetésre fogadják egymást, mintha a Szent Családot fogadnák be. A kép egy-egy napig a befogadó családnál marad. Várjuk a kedves testvérek jelentkezését, feliratkozását a sekrestyében.

6. A héten lesz a decemberi elsőcsütörtök és elsőpéntek. Csütörtökön délután 5 órától az Oltáregylet imaórát tart a plébánián.

7. Jövő szombaton, december 8-án lesz a Szeplőtelen Fogantatás ünnepe. Pénteken este 6 órakor előesti szentmisét tartunk.

8. Jövő szombaton, délelőtt ½ 10-től 12 óráig karácsonyi kézműves foglalkozás lesz a plébánián, melyre szeretettel hívjuk a gyerekeket.

9. Advent alkalmából lelkipásztori levél jelent meg. Kérjük, vigyenek belőle családonként egyet-egyet a szokott helyről.

Házasság és család, 49. - 2018.12.03.

1./ A demográfiai válság Európa elsődleges problémája. A népességfogyás megállítására sokféle megoldást kínálnak a politikusok és gazdasági szakemberek. Mivel a tervek kivitelezése a jelenlegi népességre – főleg a fiatalokra – váró feladat, ezért őket erre fel kell/ene készíteni. Egy kormányzat megteheti, hogy gazdasági ösztönzéssel igyekszik elősegíteni a családok létrejöttét, a családonként minél több gyermek vállalását. A demográfiai válság azonban kizárólag gazdasági eszközökkel nem gyógyítható, mert morális arculata is van. Az emberi élet védelme ugyanis morális kérdés is.