Blogok

Lelki otthonunk az Egyház, 34. - 2019.11.25.

1./ A mai magyar családi és iskolai valóság diagnózisa tárul elénk a Mandiner 2019.nov.13-i számában olvasható nagyinterjúban. A bencések által fenntartott budaörsi Szent Benedek iskolaközpont lelkésze – Bese Gergely – bőséggel beszél a diákok drog, Tinder- (okostelefonokra kifejlesztett társkereső) és kütyüfüggéséről, a családi elidegenedésről és széthullásról. A papsága előtt évekig földrajzt tanító pap-tanár szerint ha tönkremegy egy társadalomban a családkép, és családroncsok lesznek, akkor arra nehéz sikeres családpolitikát és társadalompolitikát építeni. A felkavaró cikk megjelenése után kommentek százai jelentek meg az interneten – mutatva, hogy az iskolalelkész érzékeny pontra talált. Az interjúkészítő megkérdezte: „Nem baj, ha bepánikolnak a szülők a mondanivalójától?” Mire az atya válasza: „Nem baj, sőt, épp elkélne egy kis pánik! A szülők hajlamosak azt mondani, hogy az ő gyermekükkel semmi gond nincs, ami nem igaz.”

Az interjút végigolvasva mégsem a pánikkeltés szándéka érzékelhető, sokkal inkább az őszinte szembenézés korunk bálványimádásának jelenségével.

2019. november 17. – Évközi 33. Vasárnap Szegények világnapja

1. Szent Erzsébet ünnepéhez kapcsolódóan, a mai vasárnapi szentmiséken Szent Erzsébet kenyereket fogunk megáldani és kiosztani testvéreinknek.

2. Szintén a mai vasárnap - a szentmisék idején - lehetőség van az önkéntes egyházi hozzájárulás befizetésére , a templom előterében.

3. Ma délelőtt a templom előtt a Káposztásmegyeri Karitász árusít. Az ajándéktárgyak bevételével Böjte Csaba atya szándékait támogatják.

4. Az Eucharisztikus Kongresszus szándékára jövő szombaton, november 23-án –a tavalyihoz hasonlóan- világméretű szentségimádás lesz, melyhez templomunkban délután 5 és 6 óra között csendes szentségimádással csatlakozunk. Ezzel kapcsolatosan lelkipásztori levél jelent meg, melyet a templomban lévő fa perselyről vihetünk el.

5. Jövő vasárnap, november 24-én országos karitász - gyűjtést tartunk.

Lelki otthonunk az Egyház, 33. - 2019.11.18.

1./ Lesz-e a kereszténységből még valamikor társadalmi ideál, mely megfogja s megmozgatja a lelkeket? A kérdést úgy is fel lehet tenni: úgy vannak-e a mai nemzedékek hangolva, hogy a lelki javak érdeklődésük központjában állnak-e? Egy tekintet a világra, és minden kétségünk eloszlik. Teljesen világos, hogy a világ érdeklődése s a tömegeknek igénye a jobb gazdasági helyzet felé fordul; hogy minél több embernek tisztességes keresetet, lakályos otthont s egészséget biztosítson. Ezzel nem állítom, hogy az emberek manapság hitetlenek, vagy vallástalanok. Nem! Tudom, hogy az emberi szívnek örök igényei vannak; egyszer az éggel, másszor a földdel foglalkoznak. A mai kor irányát határozottan a technikai haladás, a természettudományos gondolat, és az ezek által irányított szociálpolitika adja.

Lelkipásztori levél, 2019.11.17

Kedves Testvérek!

A 2020. szeptember 13-20. között Budapesten rendezendő 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra készülve immár ötödik alkalommal lesz világméretű szentségimádás 2019. nov. 23-án, melyhez templomunkban szombat este 17-18 óra között tartott csendes szentségimádással csatlakozunk. Regisztrálni lehet a coprusdomini.iec2020.hu honlapon.

1./ „A világ beteg, s jóllehet mi volnánk betegápolói, de kezeink közt a beteg nem gyógyul. De van a világnak más hivatott, gyógyító tekintetű s szerencsés kezű orvosa, aki ezt mondja: »Gyertek hozzám mindnyájan, akik elfáradtatok, s akik terhet hordoztok – én megkönnyítlek titeket.« (Mt 11,28) A hívás nem az egykor Galileában élő látható emberhez szólít, hanem a közöttünk lévő szent titokhoz szólít: az Oltáriszentséghez, Krisztus közöttünk lévő valóságos testéhez és véréhez, melyet a szentmisében ünneplünk.” (vö. Prohászka Ottokár, ÖM 13, 369)