Blogok

2019. június 23. – Vasárnap – ÚRNAPJA

1. A mai vasárnap: Úrnapja. A 9 órai szentmise végén tartjuk az Úrnapi körmenetet.

1. Jövő vasárnap kerül sor a Péterfillérek országos templomi gyűjtésére.

1. Július – augusztus hónapban vasárnaponként csak délelőtt 9-kor, 11-kor és este 6 órakor tartunk szentmisét. A július 7-ei vasárnaptól tehát reggel ½ 8-kor nem lesz szentmise.

2019. június 16. – Szentháromság Vasárnapja

1. Hétfőn, 17-én este 6 órakor Teréz misét tartunk. Reggel nem lesz szentmise.

1. A jövő vasárnap Úrnapja. Az Úrnapi körmenetet a 9 órai szentmise után tartjuk a szokott útvonalon. A szabadtéri oltárok felállításához, díszítéséhez segítő kezekre van szükség, melyre a sekrestyében lehet jelentkezni.

Lelki otthonunk az Egyház, 21. - 2019.06.17. (Teréz-mise homiliája)

1./ A hegyi beszéd most hallott részletének (Mt 5,38-41) helyes értelmezésénél – írja Ratzinger bíboros - nem szabad elfelejtenünk, hogy az ószövetségi „szemet szemért, fogat fogért” elv (Kiv 21,24; Lev 24,20; Szám 19,21) korántsem a bosszúvágy szentesítése, épp ellenkezőleg: a bosszú eszméjét a jogelvűséggel kívánja felváltani. Káin fiainak máig alapelve: „Ha Káint hétszer bosszulják meg, Lámechet hetvenhétszer.” Ezzel szemben itt állítja fel az Ószövetség a megfelelés elveit: bűn és büntetés között egyensúlynak kell lennie. A jogot meg kell óvni, ám érvényesítése nem fajulhat bosszúvá.

Lelki otthonunk az Egyház, 20. - 2019.06.03.

1./ Az európai kereszténység állapotát többféle statisztikával lehet jellemezni. Ha az interneten beütjük a „templombezárások” címszót, a gép megdöbbentő adatokat dob ki. Németországban az ezredforduló óta több száz templomot zártak be. A „Londonisztán” címet viselő blog arról számol be, hogy Londonban 423 új mecset épült, és 500 keresztény templomot zártak be; hétvégén 683 ezer iszlamista látogatja a mecseteket, s a keresztény templomba járók száma 679 ezerre csökkent.

Üdítő kivételként a Magyar Kurír katolikus hírportál 2019. január 11-i számában arról ír, hogy szír ortodox templom épül Isztambulban. A templomépítés terve már 2015-ben felmerült, mert abban az időszakban ezrével menekültek Törökországba a szíriai keresztények a háború elől. A 80 milliós, szinte teljes egészében iszlám hitű Törökországban körülbelül százezer keresztény él, s ehhez jött még 25 ezer szír keresztény, akik többségükben Isztambul városnegyedeiben élnek. Az épülő ortodox templom hétszáz hívő befogadására lesz alkalmas.