Blogok

Lelki otthonunk az Egyház, 14. - 2019.04.15.

1./ Tékozló világban élünk!

Amikor ezt állítom, elsősorban nem arra gondolok, amiről manapság sokan és sokat beszélnek: a föld energiakincsének, az esőerdőknek és a víznek az eltékozlására. Erre is gondolhatnánk, de ennél sokkal súlyosabbról van szó: az erkölcsi és vallási értékek tékozlásáról; a lelki értékek tékozlásáról. Ez a primér probléma, a természeti erőforrások eltékozlása már az áttét. A mai társadalom betegsége a rákbetegséghez hasonlítható. A baj gyökere abban leledzik, amiről már Szent Pál apostol írt: „A halhatatlan Isten fönségét fölcserélték a halandó ember képmásával.” (Róm 1,23). Vagyis Isten helyére az embert tették. Mit lett ennek a következménye? Az, hogy „Isten romlott eszükre hagyta hát őket, hogy alávaló tetteket vigyenek végbe. Tele is vannak mindenféle gonoszsággal, hitványsággal, kapzsisággal, ravaszsággal, tele irigységgel, gyilkossággal, vetélkedéssel, ármánykodással, rosszindulattal.” (Róm 1,28-29)

2019. április 14. – Virágvasárnap

1.     A múlt vasárnapi templomi gyűjtés eredményeként a Szentföld javára  215.000 forintot  küldtünk be az Érsekségre.

2.     A mai vasárnap Virágvasárnap, a Nagyhét kezdete.

3.     A héten szerdán, 17-én este 6 órakor Teréz misét tartunk. Reggel nem lesz szentmise.

4.     Templomunkban a Szent Három nap liturgikus eseményei Nagycsütörtökön, Nagypénteken és Nagyszombaton este 6 órakor kezdődnek.

Nagycsütörtökön az Utolsó Vacsora emlékmiséjét követően, este 9 óráig virrasztás lesz a templomban.

Nagypénteken délután ½ 3 órakor  fájdalmas rózsafüzért imádkozunk,     3 órakor keresztutat végzünk. Az esti szertartás után szintén 9 óráig lesz virrasztás. Nagypéntek szigorú böjti nap.

Nagyszombaton a Szentsír reggel 8 órától délig látogatható.

GYÓNTATÁS:            Nagycsütörtökön az esti szentmise után 9-ig;

Nagypénteken délután 4 órától ½ 6-ig és

este 8-tól 9 óráig is;

Nagyszombaton pedig délelőtt 9-től 12 óráig.

5.     Húsvétvasárnap a délelőtti szentmisék után ételszentelést tartunk.

6.     Húsvéthétfőn délelőtt 9-kor és este 6 órakor lesz csak szentmise.

7.     A mai vasárnap, a szentmisék idején az Etalon kiadó árusít a templom előtt.

Lelki otthonunk az Egyház, 13. - 2019.04.08.

1./ Napjainkban az Európai Únió vezetői gyakran hivatkoznak arra, hogy az Únió egy értékalapú közösség, s ezen értékek közé sorolják a szolidaritást. Okkal emlegetik ezt, így akarnak nyomást gyakorolni a migránsok befogadása ellen küzdő államokra. Nekem úgy tűnik, hogy az Únió nem annyira értékalapú, mint inkább érdek-alapú közösség. Nem annyira a keresztény értékek a fontosak, mint inkább a politikai-gazdasági-pénzügyi érdekek. A keresztény identitását elhagyó Európát már régen nem a keresztény értékek irányítják, hanem az önös érdekek. Ennek alátámasztására elegendő azokra a keresztény tanítással szöges ellentétben álló törvényekre utalni, melyeket az utóbbi évtizedekben vezettek be több országban: abortusz, eutanázia, azonos neműek  házassága, stb.  Fájdalmas tény, hogy Európa elvesztette keresztény identitását, öntudatát.

2019. április 7. – Nagyböjt 5. Vasárnapja

1.     A mai vasárnap országos templomi gyűjtést tartunk a Szentföld javára.

2.     Ma elsővasárnap van, délután ½ 5-től szentségimádás lesz.

3.     Április 10-én, szerdán, Templomunk felszentelésének 42. évfordulóján este 6 órakor ünnepi szentmisét tartunk, melyen –a szokásos feltételekkel- búcsút lehet nyerni. Szerdán reggel nem lesz szentmise.

4.     Jövő vasárnap Virágvasárnap, a 9 órai szentmisén tartjuk a barkaszentelést.

5.     Szintén jövő vasárnap, a szentmisék idején az Etalon kiadó fog árusítani a templom előtt.

6.     Az áldozat felajánlás értelméről lelkipásztori levél jelent meg, mely a szokott helyről –a templom belsejében lévő fa perselyről– elvihető.