Blogok

2017. december 10. – Advent 2. Vasárnapja

1. Adventben -hétfőtől péntekig- minden reggel 6 órakor orgonás hajnali szentmisét tartunk.

2. Jövő vasárnap, 17-én reggel 9 órakor Teréz mise lesz.

3. A mai vasárnap tartjuk a Karitász csoportunk által rendezett jótékonysági ajándékvásárt a hittanteremben. Kérjük a testvéreket, hogy látogatásukkal, vásárlásukkal támogassák a Karitász munkáját! A vásár bevételéből környékünk szegényeit fogjuk karácsonyra megajándékozni.

4. Karitász csoportunk jövő szombaton, december 16-án, idősebb testvéreink számára adventi műsoros teadélutánt rendez. Délután 4 órától szeretettel várjuk az érdeklődőket a hittanteremben.

5. Jövő vasárnap, a 11 órai szentmise után felnőtt kórusunk adventi koncertet ad, melyre mindenkit szeretettel hívunk.

6. Az idei Adventben is folytatjuk a "Szállást keres a Szent Család" hagyományát. Továbbra is várjuk a kedves testvérek feliratkozását a sekrestyében.

7. A templomunk előtti fenyőfa vásárban az idén is Kiss Ferenc saját termesztésű, friss fáiból válogathatunk. Évek óta tőle kapjuk ajándékba a templomi karácsonyfákat.

heti miserend:

Házasság és család, 14. - 2017.12.11.

1./ Az idősek családon belüli helyzetével egyre többet foglalkoznak az önkormányzatok, hiszen társadalmunkban egyre több az idős ember. Ezzel a kérdéssel több egyházi dokumentumban is találkozunk. Elsőként a Gaudium et spes zsinati határozat 48. pontjából idézek:

A gyermekek... hálás szívvel, kegyelettel és bizalommal viszonozzák szüleik jóságát, és mint hűséges gyermekek, mellettük állnak a viszontagságok idején és az öregkor magányosságában.”

Lelkipásztori levél, 2017-12-03

Kedves Testvérek!

Advent 2. vasárnapján (december 10.) a délelőtti szentmiséken templomunkban lesz a Gyermek Jézusról nevezett Boldog Marie-Eugéne atya (ejtsd: mári özsen) ereklyéje. Mindhárom szentmisén (½ 8, 9, 11) Claus Bayer atya tolmácsolt szentbeszédet mond a tavaly boldoggá avatottról és lelkiségéről. Boldog Marie-Eugéne (1894-1967) a Kármelita Rend XX. századi történetének egyik legkiemelkedőbb alakja; a II. Vatikáni Zsinatot megelőzően hosszú éveken keresztül vesz részt a Rend legfőbb vezetésében, több mint egy éven át ő a Rend vikárius generálisa, a római Teresianum Pápai Fakultás és Lelkiségi Intézet egyik alapító tagja, a Notre-Dame de Vie pápai jogú világi intézmény alapítója. Már boldoggáavatása előtt – 2013-ban – a magyarszéki kármelita nővérek kiadásában megjelent A lélek lendületével c. összegyűjtött írásaiból idézek néhány időszerű gondolatot, hogy megismerkedhessünk Boldog Marie-Eugéne atya lelkületével.

2017. december 3. – Advent 1. Vasárnapja

1. A mai vasárnap elsővasárnap , délután ½ 5-től szentségimádás lesz.

2. A Gyermek Jézusról nevezett Marie-Eugene (ejtsd: Mári Özsen) kármelita szerzetest egy éve avatták boldoggá. Az idei Adventben -Bécs után- Magyarországon is körutat tesz ereklyéje. Plébániánkon december 10-én, jövő vasárnap, a fél 8-as, 9-es és a 11 órás szentmisében lesz közöttünk.

3. A mai vasárnappal megkezdődött az új egyházi év, az adventi szent idő. Egész adventben, hétfőtől péntekig minden reggel 6 órakor orgonás hajnali szentmisét tartunk.

4. A mai vasárnap, reggel 8-tól este ½ 8-ig tartjuk a szokásos karácsonyi könyvvásárt a hittanteremben, melyen különféle kedvezményekkel kaphatók az egyházi kiadók könyvei, naptárak és képeslapok is. A vásár már a szombat esti szentmise után is látogatható!

5. Jövő vasárnap, december 10-én kerül sor a Karitász csoportunk által rendezett jótékonysági ajándékvásárra. Ismét szeretettel várjuk az erre a célra alkalmas ajándéktárgy-adományokat ezeket hétfőtől lehet leadni az irodai szolgálat idején. A vásár bevételéből környékünk szegényeit fogjuk karácsonyra megajándékozni.

6. Jövő hétvégétől ismét lesz a templomunk előtt fenyőfa vásár.

7. Az idei Adventben is folytatjuk a "Szállást keres a Szent Család" hagyományát. Az ebben résztvevők egy-egy estén imádkozásra, beszélgetésre fogadják egymást, mintha a Szent Családot fogadnák be. A kép egy-egy napig a befogadó családnál marad. Várjuk a kedves testvérek jelentkezését, feliratkozását a sekrestyében.

8. Előre jelezzük, hogy december 17-én vasárnap, a 11 órai szentmise után adventi koncertet ad templomunk kórusa.