Blogok

2018. április 22. – Húsvét 4. Vasárnapja

1. Előre jelezzük, hogy április 30-án, hétfőn este ½ 7 órai kezdettel templomunkban is sor kerül a Márton Áron és a magyar egyházak helytállása című előadásra. Az előadás szerzője Dr. Kozma László, egyházközségünk híve. Az előadás szereplői ugyancsak plébániánk hívei: Posgay Eszter, Szlávik András diakónus és Dr. Vajda Boldizsárné Anikó. Szeretettel várjuk az érdeklődőket!

1. Szintén előre hirdetjük, hogy május 1-jén kedden családi kirándulás lesz a Széchenyi hegyre és az Úti Madonna kápolnához. 9 órakor indulunk innen, a templom elől –mindenkit szeretettel hívunk!

1. Jövő vasárnap délelőtt az Etalon kiadó fog árusítani a templom előtt.

Húsvét 3. vasárnapja, 2018. április 15.

1./ Kedden – 17-én – este 6 órakor „Teréz-misét” tartunk, vagyis a szentmisét Lisieux-i Szent Teréz közbenjárását kérve azokra a szándékokra mutatjuk be, melyeket a hívek egy cédulára írva bedobnak a Kis Szent Teréz dombormű alatti levélszekrénybe.

2./ Csütörtökön – 19-én – este 6 órai kezdettel Márton Áron és a magyar egyházak helytállása címmel előadás lesz a Budai Művészházban. Az előadás szerzője dr. Kozma László, egyházközségünk híve. Az előadás szereplői ugyancsak plébániánk hívei: Posgay Eszter, Szlávik András diakónus és dr. Vajda Boldizsárné Anikó. Az est házigazdája szintén farkasréti hívünk: Madari István.

Házasság és család, 29. - 2018.04.16.

1./ Az országgyűlési választások értékelése tölti be napjainkat idehaza és külföldön egyaránt.

Mindenképpen pozitívumként kell értékelni a magas részvételi arányt. A választásokon való részvétel ugyanis nem csak jog, de erkölcsi kötelesség is. A Katolikus Egyház Katekizmusa írja, hogy „a közjó érdekében vállalt közös felelősség erkölcsileg megkívánja az adófizetést, a szavazási jog gyakorlatát, az ország védelmét.” (2240)

2018. április 8. – ISTENI IRGALMASSÁG VASÁRNAPJA

1. Hétfőn lesz Gyümölcsoltó boldogasszony ünnepe. Az este 6 órakor kezdődő ünnepi szentmisén kerül sor a veszélyben lévő magzatok lelki adoptálására. A misét zsolozsmával együtt tartjuk.

1. Április 10-én, kedden, Templomunk felszentelésének 41. évfordulóján este 6 órakor ünnepi szentmisét tartunk, melyen –a szokásos feltételekkel- búcsút lehet nyerni.

1. Hétfőn és kedden reggel nem tartunk szentmisét.

1. A mai vasárnapon, déli 12 órakor indul a szentségimádás a gazdagréti Szent Angyalok templomban, melyre továbbra is várják a jelentkezéseket.