Blogok

Nagyböjt 2. vasárnapja, 2018. február 25.

1./ A mai napon országos templomi gyűjtés van a katolikus iskolák javára.

2./ A héten, első csütörtökön délután 5-órakor oltáregylet-imaórát tartunk.

3./ Első pénteken délután 5 órakor rózsafüzért imádkozunk, ½ 6-tól keresztúti ájtatosság, este 6 órakor szentmise betegeinkért.

4./ Jövő vasárnap délután ½ 5-től szentségimádás lesz a templomban.

5./ A nagyböjti tartósélelmiszer-gyűjtésre március 4-től 11-ig, tehát vasárnaptól vasárnapig kerül sor. Mivel többnyire hajléktalanok számára osztjuk szét az élelmiszeradományokat – akiknek nincs módjuk főzni - kérjük, hogy elsősorban konzerveket hozzunk. A tartósélelmiszer adományokat a templom előcsarnokában kizárólag a szentmisék időpontjában kérjük lerakni; illetve irodaidőben a plébánia irodáján is le lehet adni.

Házasság és család, 23. - 2018.02.26.

1./ Hét év alatt másfélszeresére nőtt a házasságkötések száma – tudjuk meg a Központi Statisztikai Hivatal adataiból. 2011-ben 35.500 házasságot kötöttek, míg az elmúlt évben 51.800 új frigy köttetett. Utoljára a második világháború utáni öt évben történt ilyen mérvű növekedés, amikor a háború miatt elmaradt házasságokat pótolták. Ezzel együtt mégis csökkenő tendenciát mutat a házasságban élők száma, ami a válások és elhalálozások következménye. Mégis örülni kell a kedvező változásnak, mert hosszú idő után végre jó irányba történt elmozdulás. A növekvő házasodási kedv nyilvánvalóan a kormány családpolitikájának is köszönhető, valamint az egy évtizedes Házasság hete rendezvényeknek, melyek a házasság értékeire mutatnak rá.

Házasság és család, 22. - 2018.02.19.

1./ dr. Szilárdfy Zoltán ny. plébános, művészettörténész (1937-2017) magángyűjteményének egy részét bemutató könyvében – A magánáhítat szentképei III. - a 319. sorszámú szentkép bőséges elmélkedési anyagot ad nagyböjtre. Az 1600 körül készült rézkarc-rézmetszetnek a december 20-án meghalt Zoltán atya ezt a címet adta: A keresztet hordozó Krisztus követése az önmegtagadó, erényes élet útja. A szentképen a keresztet hordozó Jézust látjuk, amint az útra terített kisebb kereszteken halad. Minden kereszten latin nyelvű felirat olvasható. Jézus keresztjének felirata Jézus mondása: „Ha valaki követni akar... vegye fel saját keresztjét.” (Mk 8,34) A lába alatt lévő kereszteken egy-egy erény olvasható, mint pl.: becsületesség, hűség, tapintat, mértékletesség, vallásosság, tisztelet, istenszeretet, stb.

Lelkipásztori levél, 2018-02-18

Kedves Testvérek!

A megkezdett nagyböjti időszak alkalmat ad arra, hogy a lelki haladásnak magasabb lépcsőfokára lépjünk. Keresztény életünket úgy képzeljük el, mint Jákob létráját. Az ószövetségi szentírásban olvasunk egy földtől az égig érő létráról, melyet Jákob látott bételi álmában (Ter 11,4; 28,10-12; Mtörv 1,28). Jákob lajtorjája Krisztus mennybemenetelének előképe, de áttételesen a bábeli toronyra is utal, annak mintegy pozitív ellenpontja. Jákob álombeli látomása azt fejezi ki, hogy az ember akkor jut el Istenhez, ha Isten „létrát” készít számára. Tehát nem a magunk erejéből jutunk Istenhez – miként a bábeli toronyépítők gondolták –, hanem Isten segítségével.